ana sayfa > Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği > İş Bitirme Belgesi Düzenleme Koşulları – Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Madde 45

**** HİBE KREDİ Nasıl Alınır? ****

İş Bitirme Belgesi Düzenleme Koşulları – Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Madde 45

Pazartesi, 13 Eyl 2010 yorum ekle yorumlara git

İş bitirme belgesi düzenleme koşulları

MADDE 45 – (1) Bedel içeren bir sözleşmeye dayalı olarak tamamlanan ve kesin kabulü gerçekleştirilen işler için, tamamlanan işin parasal tutarının sözleşme bedeline oranına bakılmaksızın yükleniciye Yönetmelik ekinde yer alan standart form esas alınarak iş bitirme belgesi düzenlenir.

(2) Sözleşmenin idarenin izni ile devredilmesi halinde, işin kesin kabulünün yapılmış olması şartıyla; devir öncesinde veya sonrasında işin (Ek: 3/7/2009-27277 R.G/6. md.) ilk sözleşme bedelinin en az % 80’lik kısmını gerçekleştiren yükleniciye, iş bitirme belgesi düzenlenir. İş ortaklığında ortakların biri veya birkaçı tarafından sözleşmenin devredilmesi halinde, sözleşme bedelinin en az % 80’lik kısmında bulunan ortak iş deneyiminden yararlanabilir. (Ek: 3/7/2009-27277 R.G/6. md.) Konsorsiyumlarda, ortakların biri veya birkaçı tarafından sözleşmenin devredilmesi halinde, ilgili iş kısmına ait sözleşme bedelinin en az %80’lik kısmını gerçekleştiren yükleniciye iş bitirme belgesi düzenlenir.

(3) Kısmi kabul yapılan alımlarda, işin bütünü tamamlanmadan iş bitirme belgesi düzenlenmez. Ancak kısmi teklife açık ihalede, kısımlar farklı yükleniciler tarafından yerine getiriliyor veya her bir kısım için ayrı sözleşme düzenlenmiş ise yüklenicilerin kendi kısımlarını tamamlaması veya her bir sözleşmeye ilişkin işleri tamamlaması ve o kısmın kesin kabulünün yapılmasıyla birlikte iş bitirme belgesi düzenlenir.

(4) Alt yüklenicilere iş bitirme belgesi düzenlenemez.

(5) İş ortaklığı tarafından gerçekleştirilen işlerde, ortak sayısı kadar iş bitirme belgesi düzenlenir. Bu belgede, tüm ortakların hisse oranı ile  ortakların iş deneyim tutarı gösterilir.

(6) Konsorsiyumlarda her bir ortağa, ortaklar tarafından gerçekleştirilen iş kısımlarını ve tutarlarını gösteren,  iş bitirme belgesi düzenlenir.

(7) Yüklenicilere iş durum belgesi düzenlenemez.

(8) Geçici kabule dayanılarak iş bitirme belgesi düzenlenemez.

(9) İş bitirme belgesi düzenlemeye yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından Kanuna tabi olmadan gerçekleştirilen alımlarda; alımın niteliği sebebiyle birim fiyat üzerinden bağıtlanan ve toplam sözleşme tutarı bulunmayan ancak süresi belli olan bir sözleşme kapsamında yapılan alımlara ilişkin olarak, sözleşme süresi ve bu dönemdeki alımın toplam tutarı esas alınarak iş bitirme belgesi düzenlenir.

(10) İş bitirme belgesinin düzenlemesinde belge tutarı, her türlü fiyat farkları ve katma değer vergisi hariç, varsa iş artışları sözleşme bedeline eklenmek suretiyle bulunur. İş eksilişlerinde ise gerçekleşen sözleşme tutarı esas alınır. İş bitirme belgesi tutarı, alımı gerçekleştirilen işle ilgili tutarlar, herhangi bir güncelleştirmeye tabi tutulmadan belirlenir.

(11) Yabancı para birimi cinsi üzerinden sözleşmeye bağlanan işlerde; iş bitirme belgesi tutarında, sözleşmenin bağıtlandığı para birimi cinsi esas alınır. Belgenin düzenlenmesinde  bu para birimi, başka bir para birimi cinsine çevrilmez.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0 (from 0 votes)
İş Bitirme Belgesi Düzenleme Koşulları - Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliği Madde 45, 8.7 out of 10 based on 3 ratings
Beğendiğiniz bu yazıyı paylaşmak veya çıktısını almak için ;
  • Facebook
  • Twitter
  • FriendFeed
  • Print
  • Add to favorites
  • email
  • Google Bookmarks
  • Technorati
  • LinkedIn
  • Digg
  • Live
  • Tumblr
*
  1. Pazar, 11 Ara 2011 zamanında 23:34 | #1

    yurt dışında bulunuyordum a gurubu karnesı ve bitirip kesın kabulu yapılmış a.ş. %45 hissesine sahıpım kurulduğu 1978 senesınden bu güne kadar yönetım kurulu başkanıyım. mimar veya muhendıs değilim yüksek okul mezunuyum. şirket ben yokken biraz hırpalanmış şirket ortağı olarak veya yönetım kurulu başkanı olarak iş bitirme belgesi veya iş denetleme belgesi alabilirmiyım. mümkün değilse şirketın iş bitirme belgelerını başka bir fırmaya devredebilirmiyim. bilgi rıca ediyorum saygılarımla mahmut tavlasoğlu.

    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. admin
    Pazartesi, 12 Ara 2011 zamanında 00:01 | #2

    Yapım İşlerinde İhaleleri Uygulama Yönetmeliği bu ve devam eden maddelerini inceleyiniz. , http://www.kamusatinalma.org/is-deneyim-belgesi-duzenlemeye-yetkili-kurum-ve-kuruluslar-yapim-isleri-ihaleleri-uygulama-yonetmeligi-madde-43.html

    Ayrıca Kamu İhale Genel Tebliğinin 40,41,42,43. ncü maddelerini inceleyebilirsiniz.

    VN:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VN:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  3. Salı, 16 Tem 2013 zamanında 08:24 | #3

    iyi çalışmlar tcdd.bölge müd.den almış oldugum hizmet alımı ihalesinde 3750.00 tl sözleşme bedeli üzerinden iş kabulum yapılmıştır.fakat aynı sözleşmede kuruma kesmiş oldugum fatura bedeli 4100.00 tl dir işdeneyim belgesini hangi tutar üzerinden vermesi gerekir.bi kanun veya bir sürgülü yardımcı olurmusunuz.hayırlı işler…

    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  4. FATMA DEMİR
    Cuma, 19 Tem 2013 zamanında 12:04 | #4

    iş deyim belgesi almak için gerekli şartlar nelerdir belge almak için işin bitirilmesi gereklimidir veya işin % kaçı bitmeli ki belgeyi alabilelim

    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0 (from 4 votes)
  5. bayram ali şentürk
    Salı, 20 Ağu 2013 zamanında 00:32 | #5

    merhaba ihale 13.08.2013 tarihinde idare 05.08.2013 tarihinde idari şartnamesinde yemek listesini ve yanlış yazdıkları ihale kayıt nosunu zeyinname ile düzeltme verdiler ben ise 12.08.2013 tarihinde ekap üzerinden dosyayı indirerek ertesi günü ihaleye katıldım şartname 7 gün kale zeyinname düzenlemeleri yasaya aykırı olduğunu biliyorum ben idareye itirazda buluna bilirmiyim teşekkürler.

    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  6. OMER FARUK
    Pazartesi, 18 Kas 2013 zamanında 20:03 | #6

    merhabalar
    iş bitirme belgesi istenirse hiç istenmiyor fakat istendiği zaman en az % kaç’tır?
    birde ikinci bir sorum var? mal alımı yaklaşık maliyete göre düşük teklif olduğunu neye göre sorgulayacağız? kriter nedir? sorgulama metodu nedir kişiden yazılı talepmidir?? mal alımında sinir değer gibi bir durum söz konusumudur?
    teşekkürlerimle iyi çalışmalr

    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.15_1155]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  1. şimdilik geri bağlantı yok

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline Business Blogs
Business blogs